Statistika návštěvnosti kin: 15.07 - 21.07   :   Hunger Games: Síla vzdoru 2.část - 21.07.2019 premiéra - 93 739 návštěvnost kin - 13 469 631 Kč tržby   |  
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Otakar Fuka

Otakar Fuka
Datum narození: 22.02.2012
Místo narození: Praha, Česká republika

Životopis:

Otakar Fuka vystudoval filmovou a televizní režii na FAMU (1960), již od konce 50. let zároveň působil jako asistent režie a pomocný režisér na Barrandově, v polovině 60. let krátce pracoval v Řecku, k první samostatné režii se dostal až v roce 1971, kdy natočil kriminální film SVĚDECTVÍ MRTVÝCH OČÍ (zároveň byl autorem scénáře). Jeho další režijní i scénáristickou prací byla sci-fi AKCE BORORO (1972), které se dostává značně rozdílného hodnocení; zajímavý námět s nedotaženým scénářem, navíc realizace, která téměř čtyřicet let od vzniku filmu bohužel odsuzuje k zapomenutí. Poté Otakar Fuka natočil několik dalších kriminálních filmů, dnes již zapomenutých (ZLATÉ RYBKY, 1977; PUMPAŘI OD ZLATÉPODKOVY, 1979; ČERNÁ PUNČOCHA, 1988), další detektivce PŘÍLIŠ VELKÁ ŠANCE (1984) pomohla k vyzdvižení z průměru psychologická složka filmu. Ani pokus o komedie Fukovi příliš nevyšel a z obou jeho veseloher V PÁTEKNENÍ SVÁTEK (1979) a V PODSTATĚ JSME NORMÁLNÍ (1981) opět čiší žánrová průměrnost. Svůj zájem o historii Fuka zúročil ve válečných filmech MYS DOBRÉ NADĚJE (1975) a PILOTI (1988), ve větším režisérském kolektivu se také podílel na sovětské epopeji BOJ OMOSKVU (1985).

Otakar Fuka od roku 1980 působí jako odborný asistent na FAMU a po skončení vlastního režírování se v devadesátých letech podílel na řadě filmů jako pedagogický dozor. Přestože Fuka nepatří k nejvýznamnějším osobnostem českého filmu, v době socialismu se několika jeho filmům i jemu samotnému dostalo ocenění.

Otakar Fuka je ženatý, z manželství s Evou, rozenou Valentovou, má jednu dceru.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku